Rozkrzewianie i skracanie zbóż

Zarówno rozkrzewianie jak i skracanie zbóż wykonuje się przez oprysk inhibitorami giberelin. Zależnie od terminu przeprowadzenia zabiegu, możemy zwiększyć liczbę źdźbeł (rozkrzewianie) albo je skrócić. Dlatego ważne jest określenie terminu zastosowania inhibitorów. W tym materiale chcemy przybliżyć właśnie ten temat. Zapraszamy do oglądania!

Czytaj dalej

“Magnolia”

Gospodarstwo agroturystyczne „Magnolia” położone jest na północy Polski, niedaleko Gdańska,  w malowniczej miejscowości Sulmin k/Żukowa wśród pięknych pól, łąk i lasu.                Gospodarstwo  otacza piękny ogród o powierzchni około 1 ha. W ogrodzie tym znajduje się jeziorko (3000 metrów kwadratowych), plac zabaw, boisko do siatkówki oraz wiata letniskowa, służąca… Czytaj więcej “Magnolia”

Czytaj dalej

„Sakowcówka”

Gospodarstwo agroturystyczne Sakowcówka to idealne miejsce odpoczynku dla tych którzy lubią ciszę i brzmienie niczym nie zmąconej natury, zwłaszcza dla rodzin z dziećmi oraz wszystkich tych którzy lubią aktywny wypoczynek. Sakowcówka zajmuje 55 ha powierzchni, położone jest z dala od zabudowań i osiedli ludzkich, otoczone przepięknym lasem, tuż nad jeziorem… Czytaj więcej „Sakowcówka”

Czytaj dalej

Wczasy u Gosi

„Wczasy u Gosi” Gospodarstwo położone jest w małej i malowniczej wsi kaszubskiej – Wieprznica, wśród jezior (Wieprznickie, Garczyn) oraz nad brzegiem rzeki. Wokół rozciągają się piękne lasy. Niedaleko są również ścieżki rowerowe, a także szlaki turystyczne. Istnieje możliwość zbierania i suszenia grzybów, jagód czy poziomek. Gospodyni serwuje własne, zdrowe posiłki… Czytaj więcej Wczasy u Gosi

Czytaj dalej

KWATERY U MIECIA

KWATERY U MIECIA IRENEUSZ SABISZ   Obiekt całoroczny 4 pokoje 2-osobowe ,  do dyspozycji gości salon ze telewizorem.. kuchnia wyposażona lodówka naczynia. łazienka wspólna, wi-fi ,.Dla miłośników natury piękny ogród z miejscem na ognisko. grillem oraz cisza i spokój dla wędkarzy jest staw oraz zarybione jezioro ok.300m. las w zasięgu… Czytaj więcej KWATERY U MIECIA

Czytaj dalej

“Pod Bocianami”

„Pod Bocianami”  Obiekt mieści się w malutkiej miejscowości – Grabowska Huta, która jest malowniczo położona w sercu Kaszub, których zachwalać nie trzeba. Kto raz posmakował ich uroku, kojącej ciszy i piękna, malowniczych jezior, lasów, łąk i pól – powraca tu z niekłamaną przyjemnością. Nasza lokalizacja, pomiędzy Kościerzyną a Kartuzami, jest… Czytaj więcej “Pod Bocianami”

Czytaj dalej

Jak uzyskać płatność ekologiczną?

Wielu rolników zadaje sobie pytanie, czy opłaca się gospodarować ekologicznie? Jakie obowiązują stawki płatności do produkcji ekologicznej? Płatność ekologiczna jest przyznawana w ramach wszystkich pakietów, jeżeli rolnik prowadzi produkcję rolną zgodnie z przepisami o rolnictwie ekologicznym. Jakie wymogi i zasady prowadzenia produkcji ekologicznej obowiązują producentów przedstawia krótki filmik.

Czytaj dalej

Korzyści z przynależności do Grupy Producentów Rolnych

Przynależność do Grupy Producentów Rolnych przynosi wymierne korzyści finansowe rolnikom. W listopadzie 2017 r. odwiedziliśmy z kamerą Grupę Producentów Rolnych (GPR) „Kaszubskie Zrzeszenie Producentów Mleka”. Pan Marcin Kaszubowski, w którego gospodarstwie byliśmy (Wieś Nieżychowice – gmina Chojnice) oraz Pan Jan Papoń (Prezes GPR „Kaszubskie Zrzeszenie Producentów Mleka”), opowiedzą Państwu o… Czytaj więcej Korzyści z przynależności do Grupy Producentów Rolnych

Czytaj dalej

Ocena gołębi rasowych

Jednym z elementów zachowania bioróżnorodności dla przyszłych pokoleń jest ptactwo. Ptaki, od lat związane są z historią ludzkością, a jednym z nich który, znajdował zastosowanie praktyczne jest gołąb. W starożytności gołębie uznawane były za tzw. zwierzęta czyste.  

Czytaj dalej

Gospodarstwo agroturystyczne „Dworek Szyszki”

Gospodarstwo agroturystyczne „Dworek Szyszki” Gospodarstwo agroturystyczne na Kaszubach. Znajduje się ono w Liniewku Kaszubskim, 3 km od Nowej Karczmy, w malowniczym zakątku, gdzie nie dociera hałas cywilizacji. Przechadzające się sarny i pasące się za płotem konie, to widok naprawdę zachwycający. Dla gości lubiących kąpiele zaprasza pobliskie jezioro w Nowej Karczmie… Czytaj więcej Gospodarstwo agroturystyczne „Dworek Szyszki”

Czytaj dalej

Gospodarstwo Agroturystyczne “Jaskółka”

Gospodarstwo Agroturystyczne “Jaskółka” Oferta całoroczna, możliwość zamówienia wyżywienia, świetna lokalizacja w centrum województwa, w czynnym gospodarstwie rolnym, obiekt położony przy własnym stawie, w sąsiedztwie kilku lasów, bezpośrednio przy szlaku rowerowym. Więcej na www.jaskolka-noclegi.pl Nazwa gospodarstwa: Ewa Pollak – Gospodarstwo Rolno-Agroturystyczne „Jaskółka” Adres gospodarstwa: 83-404 Nowa Karczma ul .Gdańska 17 Kontakt… Czytaj więcej Gospodarstwo Agroturystyczne “Jaskółka”

Czytaj dalej

Ranczo “Uroczysko”

KOCIEWIE, to kraina mniej znana przez turystów niż sąsiadujące z nią Kaszuby. Ja – kociewianka – jestem dumna z mojej  małej ojczyzny. Nie uważam, żeby była ona “gorsza” od naszych znanych sąsiadów. Niczego im  nie zazdroszczę. Robię, co mogę , żebyście Wy –  turyści – mogli również zapoznać się z… Czytaj więcej Ranczo “Uroczysko”

Czytaj dalej

Jak prowadzić uprawę ziemniaka jadalnego – film.

Uprawa ziemniaków jest jedną z najbardziej popularnych upraw w Polsce i na Pomorzu. Stosowanie właściwej agrotechniki, dostosowanej do specyfiki odmianowej jest jednym z kluczowych warunków osiągnięcia wysokich plonów o najlepszej jakości. W filmie odpowiadamy na pytania, ważne dla każdego rolnika uprawiającego ziemniaki i przedstawiamy jak prowadzą uprawę gospodarstwa osiągające najlepsze… Czytaj więcej Jak prowadzić uprawę ziemniaka jadalnego – film.

Czytaj dalej

Czy moja łąka może zostać objęta pakietami rolno-środowiskowo-klimatycznymi?-cz.I

Cz. I “Łąka świeża” Pomorskie łąki posiadają duże walory przyrodnicze. Rolnicy posiadający łąki, nie zawsze zdają sobie sprawę z faktu jak wartościowe są to siedliska. W tym filmie chcemy przybliżyć temat dopłat do łąk jakie może uzyskać rolnik za ekstensywne użytkowanie takich łąk w ramach pakietów rolno-środowiskowo-klimatycznych. Jak rozpoznać  łąkę świeżą i… Czytaj więcej Czy moja łąka może zostać objęta pakietami rolno-środowiskowo-klimatycznymi?-cz.I

Czytaj dalej

“U Sikorki”

„U SIKORKI” Gospodarstwo w zacisznym miejscu na wzgórzu we wsi Lubuczewo, w pobliżu Jeziora Lubuczewo oraz morza. Do dyspozycji gości 4 pokoje oraz salon myśliwski. Na terenie ogrodzonej posesji: miejsce na ognisko, grill oraz parking. Idealne miejsce dla osób ceniących ciszę, piesze wędrówki, nordic walking, wycieczki rowerowe a dla miłośników… Czytaj więcej “U Sikorki”

Czytaj dalej

” Damno – Młyn”

Gospodarstwo położone na północy Polski, niedaleko Słupska i Łeby, tuż nad rzeką Łupawą na Wysoczyźnie Damnickiej, w odległości kilometra od wsi Damno, na skraju lasu, wśród pięknych pól i łąk. Jeśli szukacie Państwo odpoczynku od zgiełku cywilizacji, chcecie oderwać się od codzienności i nawału pracy, spędzić czas przy ognisku pod… Czytaj więcej ” Damno – Młyn”

Czytaj dalej

Agroturystyka “Ola”

Strzelinko, mała wioska w okolicy Ustki w położona jest w malowniczym otoczeniu lasu, przez który przepływa rzeka Słupia z łowiskami troci i łososia. Przy gospodarstwie agroturystycznym przebiega żółty szlak Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Teren wokół gospodarstwa latem sprzyja spacerom, przejażdżkom rowerowym, spływom kajakowym a zimą narciarstwu biegowemu oraz wędkowaniu o… Czytaj więcej Agroturystyka “Ola”

Czytaj dalej