KWATERY U MIECIA

KWATERY U MIECIA IRENEUSZ SABISZ   Obiekt całoroczny 4 pokoje 2-osobowe ,  do dyspozycji gości salon ze telewizorem.. kuchnia wyposażona lodówka naczynia. łazienka wspólna, wi-fi ,.Dla miłośników natury piękny ogród z miejscem na ognisko. grillem oraz cisza i spokój dla wędkarzy jest staw oraz zarybione jezioro ok.300m. las w zasięgu… Czytaj więcej KWATERY U MIECIA

Czytaj dalej

“Pod Bocianami”

„Pod Bocianami”  Obiekt mieści się w malutkiej miejscowości – Grabowska Huta, która jest malowniczo położona w sercu Kaszub, których zachwalać nie trzeba. Kto raz posmakował ich uroku, kojącej ciszy i piękna, malowniczych jezior, lasów, łąk i pól – powraca tu z niekłamaną przyjemnością. Nasza lokalizacja, pomiędzy Kościerzyną a Kartuzami, jest… Czytaj więcej “Pod Bocianami”

Czytaj dalej

Jak uzyskać płatność ekologiczną?

Wielu rolników zadaje sobie pytanie, czy opłaca się gospodarować ekologicznie? Jakie obowiązują stawki płatności do produkcji ekologicznej? Płatność ekologiczna jest przyznawana w ramach wszystkich pakietów, jeżeli rolnik prowadzi produkcję rolną zgodnie z przepisami o rolnictwie ekologicznym. Jakie wymogi i zasady prowadzenia produkcji ekologicznej obowiązują producentów przedstawia krótki filmik.

Czytaj dalej

Korzyści z przynależności do Grupy Producentów Rolnych

Przynależność do Grupy Producentów Rolnych przynosi wymierne korzyści finansowe rolnikom. W listopadzie 2017 r. odwiedziliśmy z kamerą Grupę Producentów Rolnych (GPR) „Kaszubskie Zrzeszenie Producentów Mleka”. Pan Marcin Kaszubowski, w którego gospodarstwie byliśmy (Wieś Nieżychowice – gmina Chojnice) oraz Pan Jan Papoń (Prezes GPR „Kaszubskie Zrzeszenie Producentów Mleka”), opowiedzą Państwu o… Czytaj więcej Korzyści z przynależności do Grupy Producentów Rolnych

Czytaj dalej

Ocena gołębi rasowych

Jednym z elementów zachowania bioróżnorodności dla przyszłych pokoleń jest ptactwo. Ptaki, od lat związane są z historią ludzkością, a jednym z nich który, znajdował zastosowanie praktyczne jest gołąb. W starożytności gołębie uznawane były za tzw. zwierzęta czyste.  

Czytaj dalej

Gospodarstwo agroturystyczne „Dworek Szyszki”

Gospodarstwo agroturystyczne „Dworek Szyszki” Gospodarstwo agroturystyczne na Kaszubach. Znajduje się ono w Liniewku Kaszubskim, 3 km od Nowej Karczmy, w malowniczym zakątku, gdzie nie dociera hałas cywilizacji. Przechadzające się sarny i pasące się za płotem konie, to widok naprawdę zachwycający. Dla gości lubiących kąpiele zaprasza pobliskie jezioro w Nowej Karczmie… Czytaj więcej Gospodarstwo agroturystyczne „Dworek Szyszki”

Czytaj dalej

Gospodarstwo Agroturystyczne “Jaskółka”

Gospodarstwo Agroturystyczne “Jaskółka” Oferta całoroczna, możliwość zamówienia wyżywienia, świetna lokalizacja w centrum województwa, w czynnym gospodarstwie rolnym, obiekt położony przy własnym stawie, w sąsiedztwie kilku lasów, bezpośrednio przy szlaku rowerowym. Więcej na www.jaskolka-noclegi.pl Nazwa gospodarstwa: Ewa Pollak – Gospodarstwo Rolno-Agroturystyczne „Jaskółka” Adres gospodarstwa: 83-404 Nowa Karczma ul .Gdańska 17 Kontakt… Czytaj więcej Gospodarstwo Agroturystyczne “Jaskółka”

Czytaj dalej

Ranczo “Uroczysko”

KOCIEWIE, to kraina mniej znana przez turystów niż sąsiadujące z nią Kaszuby. Ja – kociewianka – jestem dumna z mojej  małej ojczyzny. Nie uważam, żeby była ona “gorsza” od naszych znanych sąsiadów. Niczego im  nie zazdroszczę. Robię, co mogę , żebyście Wy –  turyści – mogli również zapoznać się z… Czytaj więcej Ranczo “Uroczysko”

Czytaj dalej

Jak prowadzić uprawę ziemniaka jadalnego – film.

Uprawa ziemniaków jest jedną z najbardziej popularnych upraw w Polsce i na Pomorzu. Stosowanie właściwej agrotechniki, dostosowanej do specyfiki odmianowej jest jednym z kluczowych warunków osiągnięcia wysokich plonów o najlepszej jakości. W filmie odpowiadamy na pytania, ważne dla każdego rolnika uprawiającego ziemniaki i przedstawiamy jak prowadzą uprawę gospodarstwa osiągające najlepsze… Czytaj więcej Jak prowadzić uprawę ziemniaka jadalnego – film.

Czytaj dalej

Czy moja łąka może zostać objęta pakietami rolno-środowiskowo-klimatycznymi?-cz.I

Cz. I “Łąka świeża” Pomorskie łąki posiadają duże walory przyrodnicze. Rolnicy posiadający łąki, nie zawsze zdają sobie sprawę z faktu jak wartościowe są to siedliska. W tym filmie chcemy przybliżyć temat dopłat do łąk jakie może uzyskać rolnik za ekstensywne użytkowanie takich łąk w ramach pakietów rolno-środowiskowo-klimatycznych. Jak rozpoznać  łąkę świeżą i… Czytaj więcej Czy moja łąka może zostać objęta pakietami rolno-środowiskowo-klimatycznymi?-cz.I

Czytaj dalej

“U Sikorki”

„U SIKORKI” Gospodarstwo w zacisznym miejscu na wzgórzu we wsi Lubuczewo, w pobliżu Jeziora Lubuczewo oraz morza. Do dyspozycji gości 4 pokoje oraz salon myśliwski. Na terenie ogrodzonej posesji: miejsce na ognisko, grill oraz parking. Idealne miejsce dla osób ceniących ciszę, piesze wędrówki, nordic walking, wycieczki rowerowe a dla miłośników… Czytaj więcej “U Sikorki”

Czytaj dalej

” Damno – Młyn”

Gospodarstwo położone na północy Polski, niedaleko Słupska i Łeby, tuż nad rzeką Łupawą na Wysoczyźnie Damnickiej, w odległości kilometra od wsi Damno, na skraju lasu, wśród pięknych pól i łąk. Jeśli szukacie Państwo odpoczynku od zgiełku cywilizacji, chcecie oderwać się od codzienności i nawału pracy, spędzić czas przy ognisku pod… Czytaj więcej ” Damno – Młyn”

Czytaj dalej

Agroturystyka “Ola”

Strzelinko, mała wioska w okolicy Ustki w położona jest w malowniczym otoczeniu lasu, przez który przepływa rzeka Słupia z łowiskami troci i łososia. Przy gospodarstwie agroturystycznym przebiega żółty szlak Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Teren wokół gospodarstwa latem sprzyja spacerom, przejażdżkom rowerowym, spływom kajakowym a zimą narciarstwu biegowemu oraz wędkowaniu o… Czytaj więcej Agroturystyka “Ola”

Czytaj dalej

Jak zorganizować przetwórstwo mięsa w gospodarstwie?

Konsumenci coraz częściej szukają oryginalnego smaku, dlatego wędliny wytwarzane tradycyjnymi metodami cieszą się wśród nich coraz większym uznaniem. Prowadzenie wytwórni wędlin w gospodarstwie może być dodatkowym źródłem dochodów w gospodarstwie. W filmie podpowiadamy jak zorganizować produkcję wędlin.

Czytaj dalej

Trendy na rynku produktów ekologicznych – Biofach 2017.

Rynek żywności ekologicznej wciąż nie zwalnia tempa. Produkty z eko certyfikatem zagospodarowały już niemal każdy segment rynku, dlatego producenci skupiają się raczej na nowych rozwiązaniach w zakresie receptur, opakowań i marketingu. Dowodem na to są jedne z największych międzynarodowych targów produktów i żywności ekologicznej BIOFACH w Norymberdze.  

Czytaj dalej