Gospodarstwo agroturystyczne „Dworek Szyszki”

Gospodarstwo agroturystyczne „Dworek Szyszki” Gospodarstwo agroturystyczne na Kaszubach. Znajduje się ono w Liniewku Kaszubskim, 3 km od Nowej Karczmy, w malowniczym zakątku, gdzie nie dociera hałas cywilizacji. Przechadzające się sarny i pasące się za płotem konie, to widok naprawdę zachwycający. Dla gości lubiących kąpiele zaprasza pobliskie jezioro w Nowej Karczmie… Czytaj więcej Gospodarstwo agroturystyczne „Dworek Szyszki”

Czytaj dalej

Gospodarstwo Agroturystyczne “Jaskółka”

Gospodarstwo Agroturystyczne “Jaskółka” Oferta całoroczna, możliwość zamówienia wyżywienia, świetna lokalizacja w centrum województwa, w czynnym gospodarstwie rolnym, obiekt położony przy własnym stawie, w sąsiedztwie kilku lasów, bezpośrednio przy szlaku rowerowym. Więcej na www.jaskolka-noclegi.pl Nazwa gospodarstwa: Ewa Pollak – Gospodarstwo Rolno-Agroturystyczne „Jaskółka” Adres gospodarstwa: 83-404 Nowa Karczma ul .Gdańska 17 Kontakt… Czytaj więcej Gospodarstwo Agroturystyczne “Jaskółka”

Czytaj dalej

Ranczo “Uroczysko”

KOCIEWIE, to kraina mniej znana przez turystów niż sąsiadujące z nią Kaszuby. Ja – kociewianka – jestem dumna z mojej  małej ojczyzny. Nie uważam, żeby była ona “gorsza” od naszych znanych sąsiadów. Niczego im  nie zazdroszczę. Robię, co mogę , żebyście Wy –  turyści – mogli również zapoznać się z… Czytaj więcej Ranczo “Uroczysko”

Czytaj dalej

Jak prowadzić uprawę ziemniaka jadalnego – film.

Uprawa ziemniaków jest jedną z najbardziej popularnych upraw w Polsce i na Pomorzu. Stosowanie właściwej agrotechniki, dostosowanej do specyfiki odmianowej jest jednym z kluczowych warunków osiągnięcia wysokich plonów o najlepszej jakości. W filmie odpowiadamy na pytania, ważne dla każdego rolnika uprawiającego ziemniaki i przedstawiamy jak prowadzą uprawę gospodarstwa osiągające najlepsze… Czytaj więcej Jak prowadzić uprawę ziemniaka jadalnego – film.

Czytaj dalej

Czy moja łąka może zostać objęta pakietami rolno-środowiskowo-klimatycznymi?-cz.I

Cz. I “Łąka świeża” Pomorskie łąki posiadają duże walory przyrodnicze. Rolnicy posiadający łąki, nie zawsze zdają sobie sprawę z faktu jak wartościowe są to siedliska. W tym filmie chcemy przybliżyć temat dopłat do łąk jakie może uzyskać rolnik za ekstensywne użytkowanie takich łąk w ramach pakietów rolno-środowiskowo-klimatycznych. Jak rozpoznać  łąkę świeżą i… Czytaj więcej Czy moja łąka może zostać objęta pakietami rolno-środowiskowo-klimatycznymi?-cz.I

Czytaj dalej

“U Sikorki”

„U SIKORKI” Gospodarstwo w zacisznym miejscu na wzgórzu we wsi Lubuczewo, w pobliżu Jeziora Lubuczewo oraz morza. Do dyspozycji gości 4 pokoje oraz salon myśliwski. Na terenie ogrodzonej posesji: miejsce na ognisko, grill oraz parking. Idealne miejsce dla osób ceniących ciszę, piesze wędrówki, nordic walking, wycieczki rowerowe a dla miłośników… Czytaj więcej “U Sikorki”

Czytaj dalej

” Damno – Młyn”

Gospodarstwo położone na północy Polski, niedaleko Słupska i Łeby, tuż nad rzeką Łupawą na Wysoczyźnie Damnickiej, w odległości kilometra od wsi Damno, na skraju lasu, wśród pięknych pól i łąk. Jeśli szukacie Państwo odpoczynku od zgiełku cywilizacji, chcecie oderwać się od codzienności i nawału pracy, spędzić czas przy ognisku pod… Czytaj więcej ” Damno – Młyn”

Czytaj dalej

Agroturystyka “Ola”

Strzelinko, mała wioska w okolicy Ustki w położona jest w malowniczym otoczeniu lasu, przez który przepływa rzeka Słupia z łowiskami troci i łososia. Przy gospodarstwie agroturystycznym przebiega żółty szlak Parku Krajobrazowego Dolina Słupi. Teren wokół gospodarstwa latem sprzyja spacerom, przejażdżkom rowerowym, spływom kajakowym a zimą narciarstwu biegowemu oraz wędkowaniu o… Czytaj więcej Agroturystyka “Ola”

Czytaj dalej