Zakładanie sadu jabłoniowego – sadzenie drzewek cz I

Print Friendly, PDF & Email

Sadzenie drzew owocowych nie jest kłopotliwe, ale absorbujące, zwłaszcza jeżeli sadzimy rośliny sadownicze po raz pierwszy. Błędy popełnione na tym etapie mogą nas drogo kosztować, nawet utratę rośliny. Podstawowa wiedza z zakresu sadzenia drzew owocowych jest niezbędna. Warto poznać podstawowe zasady o których należy pamiętać przy sadzeniu drzew owocowych, aby bezproblemowo posadzić drzewo owocowe, które odpłaci się obfitym plonowaniem.

W Lubaniu na terenie Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Gdańsku powstaje nowy sad jabłoniowy. Sad będzie się składać z dwóch części: Sadu Tradycyjnego i Sadu Nowoczesnego.

W Sadzie Tradycyjnym znajdzie się 200 drzew następujących odmian: Antonówka, Reneta Złota, Papierówka i Boskop, które umieszczone będą w 8 rzędach.

W Sadzie Nowoczesnym, również w 8 rzędach, umieszczone zostanie 280 sztuk drzew jabłoni następujących odmian: Reno II, Gala, Jona Prince, Eliza. Ze względu na wysokie plonowanie użytych odmian i możliwość wyłamania, drzewka będą mocowane do konstrukcji wspierającej dodatkowo zwieńczonej siatką przeciw-gradową.

Poniżej film instruktażowy w jaki sposób zaplanować i posadzić sad.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 1 =