Ocena progu ekonomicznej szkodliwości zagęszczenia chwastów i porażenia przez choroby – zboża

Print Friendly, PDF & Email

W bieżącym video-blogu zaprezentowane zostaną metody oceny progu ekonomicznej szkodliwości trzech przykładowych gatunków zbóż na plantacjach zlokalizowanych na glebach lekkich. Będą to pszenżyto ozime, żyto oraz jęczmień jary. Ocena obejmować będzie objawy porażenia roślin przez choroby grzybowe (m.in. mączniak prawdziwy, septorioza liści, rynchosporioza) oraz zagęszczenie chwastów na plantacji w podziale na rośliny jedno- i dwuliścienne. Również w trakcie filmu przekazane zostaną informacje w jaki sposób i kiedy można pobierać próby do oceny w przypadku chorób grzybowych oraz kiedy szacować obsadę chwastów.

Zapraszamy Państwa do korzystania z usług Pomorskiego ośrodka Doradztwa Rolniczego z zakresu Integrowanej Ochrony Roślin.

Jeden komentarz

  1. Witam, bardzo profesjonalnie napisany artykuł. Mam jeszcze tylko pytanie dotyczące herbicydu Agritox Turbo 750 SL. Przeczytałem tu http://www.agropolska.pl o tym, że jest to najnowocześniejszy herbicyd o dużo lepszej skuteczności, aczkolwiek nie jestem jeszcze do niego przekonany… Może mi ktoś coś więcej o nim powiedzieć? Warto w niego zainwestować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery + 13 =